Sukunimi Etunimi Titteli / tehtävä Puhelin Mobiili Osoite Sähköposti Toimipiste
Aaltonen
Merja
toimistosihteeri, päivähoitolaskutus
437 6643
044 435 6616
Vehmaantie 111, 23100 Mynämäki
merja.aaltonen@mynamaki.fi
Päivähoitotoimisto
Ahlqvist
Pentti
kiinteistönhoitaja
050 562 5534
Kuivelantie 10, 23100 Mynämäki
pentti.ahlqvist@mynamaki.fi
Kiinteistönhoito
Akkanen
Pauli
vesilaitoksen hoitaja
040 769 9203
Vesilaitos
Akolahti
Iina
erityisopettaja
437 6888
044 435 6653
Yläneentie 148, 23100 Mynämäki
Opetusyksikkö Leinikki
Aluepelastuslaitos Ugin alue
263 3111
Liljalaaksonkatu 25, 23500 Uusikaupunki
Palotarkastus
Anto
Mikko
luokanopettaja, rehtori
437 6877
044 435 6647
Ihalaistentie 15, 23100 Mynämäki
mikko.anto@mynamaki.fi
Ihalaisten koulu
Aro
Juha
erityisluokanopettaja
437 6914
044 435 6914
Yläneentie 148, 23100 Mynämäki
juha.aro@mynamaki.fi
Opetusyksikkö Leinikki
Aseman koulu
Ihanamäki Mika
luokanopettaja, rehtori
044 435 6639
Opintie 35, 23100 Mynämäki
mika.ihanamaki@mynamaki.fi
Aseman koulu
Aseman koulu
keittiö
437 6832
044 435 6644
Opintie 35, 23100 Mynämäki
Aseman koulu
Faksi
Taloustoimisto
437 6606
Keskuskatu 31, 23100 Mynämäki
Taloushallinto
Faksi
Kunnanvirasto
437 6619
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
Kunnanvirasto
Haapala
Jukka
taloushallintoyks.päällikkö
437 6630
044 783 7273
Keskuskatu 31, 23100 Mynämäki
jukka.haapala@mynamaki.fi
Taloushallinto
Häävuori
keittiö/ruokala
437 6682
044 435 6624
Häävuorentie 2, 23100 Mynämäki
Häävuori
Hakula
Marjo-Riitta
toimistosihteeri, kj:n sihteeri
437 6627
044 435 6608
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
marjo-riitta.hakula@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Heikola
Annika
rakennustarkastaja
437 6656
050 078 2584
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
annika.heikola@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Heinonen
Tarja
palkkasihteeri, Akseli
437 6602
044 435 6603
Keskuskatu 31, 23100 Mynämäki
tarja.heinonen@mynamaki.fi
Taloushallinto
Helisvuori
Satu
toimistosihteeri
437 6628
044 435 6609
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
satu.helisvuori@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Helisvuori
Teppo
kiinteistönhoitaja vastaava
050 595 2646
Koulutie 2, 23100 Mynämäki
teppo.helisvuori@mynamaki.fi
Kiinteistönhoito
Hilska
Suvi
kiinteistöpäällikkö
437 6604
040 769 9213
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
suvi.hilska@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Hoffren-Lerkki
Jaana
palkkasihteeri, Akseli
437 6632
044 435 6612
Keskuskatu 31, 23100 Mynämäki
jaana.hoffren-lerkki@mynamaki.fi
Taloushallinto
Huolin koulu
keittiö
437 6880
044 435 6659
Vehmaantie 485, 23100 Mynämäki
liisa.kuusela@mynamaki.fi
Huolin koulu
Huolin koulu
Pahomow Leila
luokanopettaja, rehtori
437 6824
044 435 6636
Vehmaantie 485, 23100 Mynämäki
leila.pahomow@mynamaki.fi
Huolin koulu
Hurme
Rita
pääkirjanpitäjä, Akseli
437 6631
044 435 6611
Keskuskatu 31, 23100 Mynämäki
rita.hurme@mynamaki.fi
Taloushallinto
Hynnä
Markus
tietohallintopäällikkö
437 6763
044 783 7263
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
markus.hynna@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Hynnä
Satu
lastentarhanopettaja
044 783 7289
Kotipellontie 6, 23100 Mynämäki
satu.hynna@mynamaki.fi
Pikkulauri
Ihalaisten
ryhmäperhepäiväkoti
437 6807
044 530 6427
Ihalaistentie 15, 23100 Mynämäki
Päivähoito
Ihalaisten koulu
Anto Mikko
luokanopettaja, rehtori
437 6884
044 435 6640
Ihalaistentie 15, 23100 Mynämäki
mikko.anto@mynamaki.fi
Ihalaisten koulu
Ihalaisten koulu
keittiö
437 6878
044 435 6654
Ihalaistentie 15, 23100 Mynämäki
anne.berg@mynamaki.fi
Ihalaisten koulu
Ihalaisten koulu
lk. 1 - 2
437 6876
044 435 6646
Ihalaistentie 15, 23100 Mynämäki
Ihalaisten koulu
Ihanamäki
Mika
luokanopettaja, rehtori
437 6850
044 569 9411
Opintie 35, 23100 Mynämäki
mika.ihanamaki@mynamaki.fi
Aseman koulu
Iltapäiväkerho
Pyhä
044 783 7284
Pyhäntie 49, 23140 Hietamäki
Pyhän koulu
Iltapäiväkerho
Tavastila
040 769 9215
Tavastilantie 1, 23120 Mietoinen
Tavastilan koulu
Iltapäiväkerho
Laurin koulu
044 783 7270
Koulutie 2, 23100 Mynämäki
Laurin koulu
Iltapäiväkerho
Karjala
044 783 7252
Karjalankyläntie 114, 23100 Mynämäki
Karjalan koulu
Iltapäiväkerho
Irjantalo
050 342 8702
Virastotie 1, 23100 Mynämäki
satu.aydemir@mynamaki.fi
Irjantalo
Iso-Kouvola
Liisa
toimistosihteeri
437 6646
044 435 6617
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
liisa.iso-kouvola@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Itälä-Kokko
Eija
reskontrasihteeri, ostolaskut
437 6629
044 435 6610
Keskuskatu 31, 23100 Mynämäki
eija.itala-kokko@mynamaki.fi
Taloushallinto
Järvinen
Jaana
koulukuljetusyhdyshenkilö
044 783 7286
Keskuskatu 19, 23100 Mynämäki
jaana.jarvinen@mynamaki.fi
Lukio
Järvinen
Jaana
koulusihteeri
437 6700
044 435 6627
Keskuskatu 19, 23100 Mynämäki
jaana.jarvinen@mynamaki.fi
Lukio
Jokila
Teija
koulusihteeri
437 6750
044 435 6632
Koulutie 2, 23100 Mynämäki
teija.jokila@mynamaki.fi
Laurin koulu
Juhola
Riitta
pääkirjanpitäjä, Mynämäki
437 6621
044 435 6606
Keskuskatu 31, 23100 Mynämäki
riitta.juhola@mynamaki.fi
Taloushallinto
Karjalan
päiväkoti
437 6825
050 535 7249
Karjalankyläntie 114, 23100 Mynämäki
Päivähoito
Karjalan koulu
Tolonen Kari
luokanopettaja, rehtori
437 6830
044 435 6642
Karjalankyläntie 114, 23100 Mynämäki
kari.tolonen@mynamaki.fi
Karjalan koulu
Karjalan koulu
keittiö
044 435 6641
Karjalankyläntie 114, 23100 Mynämäki
Karjalan koulu
Kärkkäinen
Marja
hallintojohtaja
437 6770
044 078 4670
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
marja.karkkainen@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
KAS vuokra-asunnot
Pia Kenttä
asukasvalitsija, puhelinaika klo 12-15
097712248
Toinen linja 14, 00530 Helsinki
pia.kentta@kas.fi
Vuokra-asunnot
Katunpää
Tuula
toimistosihteeri
437 6661
044 435 6620
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
tuula.katunpaa@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Kauppila
Matti
työpäällikkö
437 6657
050 338 4470
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
matti.kauppila@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Kaven
Esa
kiinteistönhoitaja
050 342 8674
Vehmaantie 111, 23100 Mynämäki
esa.kaven@mynamaki.fi
Kiinteistönhoito
Kerminen
Kai
oppilaanohjaaja
437 6708
044 435 6630
Koulutie 2, 23100 Mynämäki
kai.kerminen@mynamaki.fi
Laurin koulu
Keskitalo
Sointu
palkkasihteeri, Akseli
437 6660
044 435 6619
Keskuskatu 31, 23100 Mynämäki
sointu.keskitalo@mynamaki.fi
Taloushallinto
Keskitapio
Simo
palotarkastaja
022 633 1504
Palotarkastus
Kiinteistöpäivystäjä  
045 635 7272
Kiinteistönhoito
Kirjasto
Mynämäki
437 6624
044 783 7257
Keskuskatu 13, 23100 Mynämäki
kirjasto@mynamaki.fi
Kirjasto
Kitola
Maria
liikunnanopettaja
044 783 7255
Koulutie 2, 23100 Mynämäki
maria.kitola@mynamaki.fi
Laurin koulu
Koskinen
Anne
palkkasihteeri, Mynämäki
437 6634
044 435 6614
Keskuskatu 31, 23100 Mynämäki
anne.koskinen@mynamaki.fi
Taloushallinto
Kulmala
Viktoria
kulttuuri- ja kirjastopalveluvastaava
437 6616
050 408 5798
Keskuskatu 13, 23100 Mynämäki
viktoria.kulmala@mynamaki.fi
Kirjasto
Kytö
Aleksi
vapaa-ajanohjaaja
437 6814
044 783 7256
Virastotie 1, 23100 Mynämäki
aleksi.kyto@mynamaki.fi
Irjantalo
Laaksonen
Riitta
terveystarkastaja
040 029 3887
Virastotie 1, 23100 Mynämäki
riitta.laaksonen@uusikaupunki.fi
Laurin koulu
keittiö
437 6733
044 435 6631
Koulutie 2, 23100 Mynämäki
elina.kajala-tuominen@mynamaki.fi
Laurin koulu
Lehtolahti-Saarinen
Tarja
siivoustyönohjaaja
437 6607
044 435 6692
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
tarja.saarinen@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Leino
Pekka
rehtori
437 6701
045 135 0005
Keskuskatu 19, 23100 Mynämäki
pekka.leino@mynamaki.fi
Lukio
Lempiäinen
Minna
erityislastentarhanopettaja
044 435 6690
Vehmaantie 111, 23100 Mynämäki
minna.lempiainen@mynamaki.fi
Päivähoito
Lukio
keittiö
437 6705
044 435 6629
Keskuskatu 19, 23100 Mynämäki
sari.verta@mynamaki.fi
Lukio
Luolila
Ulla
päivähoidon johtaja
437 6665
044 435 6623
Vehmaantie 111, 23100 Mynämäki
ulla.luolila@mynamaki.fi
Päivähoitotoimisto
Mäkilä
Maija
yleinen edunvalvoja
029 565 2280
Läntinen Pitkäkatu 17 B, 20100 Turku
maija.makila@oikeus.fi
Mäkirinne
Markku
talous- ja velkaneuvoja
044 075 0860
Mäkisalo
Heikki
rehtori
437 6751
050 565 1891
Koulutie 2, 23100 Mynämäki
heikki.makisalo@mynamaki.fi
Laurin koulu
Marttila
Tarja
toimistosihteeri
437 6659
044 435 6618
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
tarja.marttila@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Mehtälä
Tuula
reskontrasihteeri
437 6613
044 435 6648
Keskuskatu 31, 23100 Mynämäki
tuula.mehtala@mynamaki.fi
Taloushallinto
Mynämäen käsi- ja taideteollisuusopisto
keittiö
437 6828
044 435 6634
Vehmaantie 111, 23100 Mynämäki
marita.vuoristo@mynamaki.fi
MKTO
Mynämäen terveyskeskus
keittiö
437 6612
044 435 6602
Kuivelantie 10, 23100 Mynämäki
erja.laiho@mynamaki.fi
Terveyskeskus
Nissinen
Esa
kiinteistönhoitaja
044 043 7668
esa.nissinen@mynamaki.fi
Kiinteistönhoito
Nuorisotila
Irjantalo
044 783 7297
Virastotie 1, 23100 Mynämäki
Irjantalo
Nuorisotila
Mietoinen
040 769 9212
Kirkkotie 124, 23120 Mietoinen
Kylätalo Mietola
Oikeusaputoimisto Varsinais-Suomi
oikeusavustaja
029 566 0450
Yliopistonkatu 12 a, 20100 Turku
turunseutu.oikapu@oikeus.fi
Oja
Timo
tekninen johtaja
437 6662
050 585 6772
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
timo.oja@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Opettajanhuone
Laurink. 1-6 lk.
437 6730
Koulutie 2, 23100 Mynämäki
Laurin koulu
Opettajanhuone
Laurink. 1-6 lk.
437 6731
Koulutie 2, 23100 Mynämäki
Laurin koulu
Opettajanhuone
Laurink. 7-9 lk
437 6740
Koulutie 2, 23100 Mynämäki
Laurin koulu
Opettajanhuone
Laurink. 7-9 lk.
437 6741
Koulutie 2, 23100 Mynämäki
Laurin koulu
Opettajanhuone
lukio
437 6702
Keskuskatu 19, 23100 Mynämäki
Lukio
Österberg
Seija
kunnanjohtaja
437 6620
044 783 7300
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
seija.osterberg@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Päiväkoti
Hiirenkorva
437 6837
040 769 9209
Päiväkodintie 4, 23120 Mietoinen
kirsi.suominen@mynamaki.fi
Hiirenkorva
Päiväkoti 
Pajunkissa
437 6841
040 769 9216
Pyhäntie 49, 23140 Hietamäki
Pyhän koulu
Päiviö
Antti
rehtori, luokanopettaja
437 6912
044 435 6912
Pyhäntie 49, 23140 HIETAMÄKI
antti.paivio@mynamaki.fi
Pyhän koulu
Päiviö-Häkämies
Laura
kasvatus- ja sivistysjohtaja
437 6645
044 783 7285
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
laura.paivio-hakamies@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Palonen
Tanja
reskontrasihteeri, myynti
437 6611
044 435 6601
Keskuskatu 31, 23100 Mynämäki
tanja.palonen@mynamaki.fi
Taloushallinto
Parkkinen
Harry
liikunnanopettaja
044 783 7254
Koulutie 2, 23100 Mynämäki
harry.parkkinen@mynamaki.fi
Laurin koulu
Penttilä
Maija
eläinlääkäri
430 7265
050 032 5946
Virastotie 1, 23100 Mynämäki
Pikkulaurin päiväkoti
Sinitiaiset
044 043 7669
Kotipellontie 6, 23100 Mynämäki
pk.metsola@mynamaki.fi
Pikkulauri
Pikkulaurin päiväkoti
keittiö
437 6664
044 435 6622
Koulutie 5, 23100 Mynämäki
helena.hietala@mynamaki.fi
Pikkulauri
Pikkulaurin päiväkoti
Kivitaskut
044 783 7287
Kotipellontie 6, 23100 Mynämäki
pk.tilhentie@mynamaki.fi
Päivähoito
Pikkulaurin päiväkoti
Pajulinnut
044 435 6633
Kotipellontie 6, 23100 Mynämäki
pk.tilhentie@mynamaki.fi
Päivähoito
Pikkulaurin päiväkoti
Peukaloiset
044 783 7259
Kotipellontie 6, 23100 Mynämäki
pk.metsola@mynamaki.fi
Pikkulauri
Pikkulaurin päiväkoti
Puukiipijät
044 435 6661
Kotipellontie 6, 23100 Mynämäki
pk.tilhentie@mynamaki.fi
Päivähoito
Porkka
Susan
luokanopettaja, rehtori
437 6849
044 569 9220
Tavastilantie 1, 23120 Mietoinen
susan.porkka@mynamaki.fi
Tavastilan koulu
Pulli
Eija
palkkasihteeri, Mynämäki
437 6623
044 435 6607
Keskuskatu 31, 23100 Mynämäki
eija.pulli@mynamaki.fi
Taloushallinto
Pyhän
esikoulu
040 769 9206
Pyhäntie 49, 23140 Hietamäki
Pyhän koulu
Pyhän
koulu
044 435 6643
Pyhäntie 49, 23140 Hietamäki
antti.paivio@mynamaki.fi
Pyhän koulu
Pyhän koulu
keittiö
044 435 6645
Pyhäntie 49, 23140 Hietamäki
leena.tattalainen@mynamaki.fi
Pyhän koulu
Raittola
Familia
etsivä nuorisotyöntekijä
437 6919
044 435 6919
Virastotie 1, 23100 Mynämäki
Realia Management Oy
Siirtola Aleksi
isännöitsijä, vastaanotto torstaisin
010 228 7724
Virastotie 6, 23100 Mynämäki
Vuokra-asunnot
Rekunen
Petri
kentänhoitaja
437 6871
050 402 7666
Urheilutie 6, 23100 Mynämäki
petri.rekunen@mynamaki.fi
Urheilukeskus
Saikkonen
Pia
palkkasihteeri, Nousiainen
437 6663
044 435 6621
Keskuskatu 31, 23100 Mynämäki
pia.saikkonen@mynamaki.fi
Taloushallinto
Sainio
Ville-Veikko
kentänhoitaja
437 6870
050 402 7665
Urheilutie 6, 23100 Mynämäki
ville-veikko.sainio@mynamaki.fi
Urheilukeskus
Salminen
Anna
liikunta- ja nuorisopalveluvastaava
437 6649
050 300 2508
Virastotie 1, 23100 Mynämäki
anna.salminen@mynamaki.fi
Irjantalo
Salminen
Marjo
perhepäivähoidon ohjaaja
437 6686
044 435 6625
Vehmaantie 111, 23100 Mynämäki
marjo.salminen@mynamaki.fi
Päivähoitotoimisto
Salminen
Timo
vesilaitoksen hoitaja
437 6885
044 435 6651
timo.salminen@mynamaki.fi
Vesilaitos
SER-piste
438 7728
044 700 5307
Pyykkärintie 7, 23100 Mynämäki
Stjärnstedt
Stefan
opinto-ohjaaja
437 6704
044 435 6628
Keskuskatu 19, 23100 Mynämäki
stefan.stjarnstedt@mynamaki.fi
Lukio
Tainio
Pasi
projektityöntekijä Hinku-hanke
040 350 7361
pasi.tainio@ymparisto.fi
Tainiolan
päiväkoti
437 6913
044 435 6913
Tiuvantie 11, 23100 Mynämäki
Talvinen
Matti
nuohous Mynämäen keskusta ja Mietoinen
040 064 0656
Tarvaisten
esikoulu
044 435 6937
Karjalantie 10, 23100 Mynämäki
Tarvaisten koulu
Tarvaisten koulu
keittiö
437 6879
044 435 6649
Karjalantie 10, 23100 Mynämäki
paula.vilola@mynamaki.fi
Tarvaisten koulu
Tarvaisten koulu
Leino Iiro
luokanopettaja, rehtori
437 6823
044 435 6635
Karjalantie 10, 23100 Mynämäki
iiro.leino@mynamaki.fi
Tarvaisten koulu
Tarvaisten ryhmis
Vekaravintti
437 6826
050 535 7248
Karjalantie 10, 23100 Mynämäki
Päivähoito
Tavastilan
esikoulu
437 6821
040 769 9208
Tavastilantie 1, 23120 Mietoinen
pk.tavastila@mynamaki.fi
Tavastilan koulu
Tavastilan koulu
keittiö
437 6820
040 769 9207
Tavastilantie 1, 23120 Mietoinen
merja.olli@mynamaki.fi
Tavastilan koulu
Tavastilan koulu
opettajanhuone
437 6806
040 769 9210
Tavastilantie 1, 23120 Mietoinen
Tavastilan koulu
Tavastilan koulu erityisluokka
Marja Summanen
437 6812
050 342 8689
Tavastilantie 1, 23120 Mietoinen
Tavastilan koulu
Tavastilan koulu pienryhmä
Leivo Tiina
437 6842
040 769 9217
Tavastilantie 1, 23120 Mietoinen
tiina.leivo@mynamaki.fi
Tavastilan koulu
Toljander
Tuija
ruokapalvelupäällikkö
437 6706
050 595 2651
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
tuija.toljander@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Uimahalli
Irjantalo
437 6652
045 131 7777
Virastotie 1, 23100 Mynämäki
uimahalli@mynamaki.fi
Irjantalo
Vaahteramäen päiväkoti
Mesimarjat
044 544 3451
Vehmaantie 111, 23100 Mynämäki
pk.vaahteramaki@mynamaki.fi
Vaahteramäki
Vaahteramäen päiväkoti
Mansikkapaikka
044 783 7276
Vehmaantie 111, 23100 Mynämäki
pk.vaahteramaki@mynamaki.fi
Vaahteramäki
Vaahteramäen päiväkoti
Kissankäpälät
050 535 7252
Vehmaantie 111, 23100 Mynämäki
pk.vaahteramaki@mynamaki.fi
Vaahteramäki
Vaahteramäen päiväkoti
Huvikumpu
044 783 7288
Vehmaantie 111, 23100 Mynämäki
pk.metsola@mynamaki.fi
Vaahteramäki
Vaahteramäen päiväkoti
Ketunleivät
044 783 7258
Vehmaantie 111, 23100 Mynämäki
pk.vaahteramaki@mynamaki.fi
Vaahteramäki
Varjonen
Pirkko
toimistosihteeri, vesilaskutus
437 6605
044 435 6604
Keskuskatu 21, 23100 Mynämäki
pirkko.varjonen@mynamaki.fi
Kunnanvirasto
Vauvauinnin
ohjaaja
044 252 3801
Virastotie 1, 23100 Mynämäki
Irjantalo
Veck
Heidi
ympäristösihteeri
044 797 1700
Raision kaupunki, PL 1, 21201 Raisio
heidi.veck@raisio.fi
Vesihuoltopäivystys
044 534 1220
Vesilaitos
Vilola
Jouko
nuohous muu Mynämäki paitsi keskusta ja Mietoinen
050 595 6132
Ei hakutuloksia. Koita hakea vain osalla sanasta.